0 0
Kuřecí pizza špalíčky s čepičkou

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Kuřecí pizza špalíčky s čepičkou

Národní kuchyně

Také se vás občas zmocní nad atraktivně upravenými kousky masa na talíři neodolatelné pokušení zakousnout se do nich bez jediného sousta jakékoli přílohy? Oprostěte se od předsudků a klidně to udělejte! Jako třeba v případě těchto kuřecích pizza kousků, k jejichž přípravě máme pro vás následující recept.

  • Střední

Ingredience

Pracovní postup

Sdílejte

Jak na to krok za krokem:

Kuřecí špalíčky zbavte dílků kůže, jež odložíte stranou. Obnažené kousky vyrovnejte do pekáčku cca 22 x 33 a na každý naložte 1 lžíci pizza omáčky, následuje 4 až 5 plátků paprikového salámu a vše překryjte staženou kůžičkou. Takto naplněné špalíčky potřete olejem, posypejte je směsí pizza koření a každý osolte. Pekáček pak vložte do trouby vyhřáté na 200 °C a maso pečte cca 40 až 45 minut pěkně doměkka, kůže na povrchu musí vytvořit křupavé čepičky. Upečené kousky podávejte s libovolnou přílohou, např. s vařenými i orestovanými brambory či smaženými hranolky, hodí se k nim rovněž dušená rýže, bílé pečivo apod.

Náš tip:

Rajčatovou pizza omáčku koupíte v konzervě, ale můžete si ji připravit: 600 g pokrájených spařených oloupaných rajčat přiveďte v kastrolu k varu se 3 prolisovanými stroužky česneku, hrstí sekané čerstvé bazalky, 3 lžícemi rajčatového protlaku, 2 lžičkami olivového oleje, 1 lžičkou cukru a solí dle chuti. Vše vařte, dokud nedocílíte husté konzistence. Dochutit ji můžete černým pepřem. Čerstvá rajčata lze rovněž nahradit konzervovanými, nebo jen protlakem.

(Navštíveno 111x, dnes 1x)

Postup

1
Další

Z kuřecích špalíčků stáhněte kůži a naložte na každý v pekáčku trochu rajčatové pizza omáčky a pár koleček paprikového salámu

2
Další

Náplň překryjte odloženými kousky kůže, povrch kousků potřete olejem, přidejte posyp pizza kořením, solí a v troubě vše upečte

Komentáře receptu

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
Předchozí
Tvarohové řezy s malinovými vlnami
Další
Jablíčka, udělaná z těstíčka
Předchozí
Tvarohové řezy s malinovými vlnami
Další
Jablíčka, udělaná z těstíčka